Morda vam je pojem oziroma besedna zveza video produkcija povsem nepoznana. Ko pa bi vam nekoliko podrobneje predstavili tovrstno storitev, bi pravzaprav takoj vedeli, za kaj točno gre. Končni rezultat takšne storitve je torej lahko vrhunski video, ki ga lahko uporabite tudi v svojo korist, če ste na primer podjetnik oziroma na spletu prodajate različne izdelke in storitve.
Po drugi strani pa vas video produkcija morda zanima do te mere, da si tudi sami želite postati video producent. V tem primeru si lahko kar na spletu ogledate, česa vse vas video produkcija nauči oziroma kakšne vrste dela lahko po izobraževanju opravljate.
Kaj vas nauči video produkcija
Torej video produkcija je posebna vrsta storitve, ki je v zadnjih letih izjemno iskana ter priljubljena. Če se želite na tem področju tudi izobraževati ter nekoč postati video producent se boste srečali s številnimi področji, kot so na primer uporaba filmskih ter video kamer, filmska dramaturgija, urejanje slik ter zvoka.
Prav tako se boste soočali z izbiranjem objektiva ter osvetlitve, filmsko teorijo in kompozicijo, sinhronizacijo zvočnih učinkov ter glasbe, tehnologije formate in ločljivosti.
Iz česa je video produkcija sestavljena
Sestavljena je iz treh glavnih sklopov. To so predprodukcija, produkcija in postprodukcija. Pri sklop je kreativni proces, ki ne vključuje samega snemanja, temveč prav vse korake, ki lahko vodijo do uspešne izvedbe videa. Če torej želimo posneti kakovosten ter inovativen video izdelek, je treba v tej fazi temeljito predelati ideje, zamisli, prav tako spisati odličen scenarij, priskrbeti pripomočke, izbrati primerne snemalne lokacije ter podobno.
Produkcija pa je faza snemanja, ki se večji del odvija kar v samem studiu pa tudi na zunanjih lokacijah. Praviloma je to zelo naporen pa tudi precej stresen proces. Uspešno je lahko izpeljan le pod določenimi pogoji: izjemna organiziranost, sledenje ter upoštevanje natančnega urnika, prav tako upoštevanje finančnega proračuna.