Mesec: julij 2020

Žlebovi za hišo – katere izbrati?Žlebovi za hišo – katere izbrati?

11:11 dop

Vemo, da lahko žlebovi še kako polepšajo hišo in naredijo piko na i, ali pa hišo skazijo. Zato le premislite, katere žlebove boste izbrali. Na grobo se žlebovi delijo na:

  • Polkrožni žlebovi
  • Oglati žlebovi

Prvo je, da se odločite katere po obliki želite, kasneje pa se boste odločili za material in barvo.

Včasih oglatih žlebov ni bilo na trgu, ti so prišli zadnja leta, ko so se pri nas začele graditi tako imenovane moderne hiše z velikimi okni in nepravilnih oblik. Ko ste se odločili za moderno hišo, je velika verjetnost, da bodo vašo hišo krasili oglati žlebovi. Resnično izgledajo lepo in skupaj z streho naredijo nekakšno zaprto sliko, ki polepša celotno hišo.

Tako boste na podlagi strešne kritine tudi izbrali barvo. Kajti oglati žlebovi so že po izgledu posebni in če boste dodali še pravilno barvo, bo hiša sigurno izpadla lepa in posebna. Materiali, med katerimi boste lahko izbirali, oglati žlebovi ponujajo veliko izbiro. Zato le preglejte in najdite ponudnike, naj vam sestavijo ponudbo in potem se odločite katerega boste izbrali. Saj veste, žlebovi so zelo pomembni pri hiši za:

  • Izgled
  • Vodo
  • Fasado

Bolj klasične hiše pa se še vedno odločajo za polkrožne žlebove. Tudi te dobite v velikih materialih in velikih barvah. Ne mislite, da z polkrožnimi žlebovi hiša ne bo izgledala lepa, pa še kako lepa je lahko, samo da se gradi in dela z stilom. Na nekatere vrste streh in hiš oglati žlebovi sploh ne pašejo in naredili bi napako, če bi ji dali. Zato je vaš cilj delati z stilom. Je pa res, da so danes v modi oglati žlebovi, vendar ni nujno, da drugo leto več ne bodo. Vedno bo ponudba nova in pomembno je, da so žlebovi všeč vam in ne sosedom. Zdaj pa le izberite polkrožne ali oglate žlebove.

Parket kot v starih časihParket kot v starih časih

12:45 pop

Naša hiša je nova, a ima pridih starega časa. Od nekdaj so mi bile stare stavbe, stara lepa stanovanja všeč, všeč mi je bilo hoditi, ko je pod mojimi nogami bil star dober parket, ko si občutil trdoto in kvaliteto. To sem želela doseči pri naši novi hiši, pridih starega, dobrega materiala. Moj mož je prav tako bil istega mnenja, samo da sem jaz gledala skozi lepoto, on pa skozi kvaliteto. Tudi sam je videl razliko med novimi in starimi hišami, novi in stari parket in prav tako sam opazil, da so velike razlike v kvaliteti materiala.

Najbolj mi je zanimivo, ko nekdo zgradi hišo in potem, ko vstopiš v to hišo, vidiš, da je izbiral poceni materiale, poceni parket, da je pohištvo slabe kvalitete, da so tla cenena in takrat si misliš le eno. Marsikatera starejša hiša je narejena kvalitetnejše, kot pa sedaj nove hiše, seveda ti ni vseeno, kam smo prišli v tem času, a žal je res. Stari parket je včasih bil veliko boljši, boljše položen, kot pa današnji. 

Sama ko sva gradila z možem, sva si obljubila, da bova raje malo počakala z gradnjo hiše, dokler ne bova zagotovo vedela, da si bova lahko privoščila dober in kvaliteten parket, takšen stari, trden, ko boš vedel, da ga boš polagal enkrat in ga boš še samo kdaj pa kdaj zbrusil, ne pa da se ti bodo tla uničila in boš čez par let moral tla menjavati. Tako sva vse preštudirala, ni bilo lahko, kajti vse je bilo enkrat dražje. 

Vsepovsod ko gledaš kvaliteto je vse enkrat ali pa še večkrat dražje, resnično je težko in če ne bi imela prihranjenega denarja si tega ne bi mogla privoščiti, tako pa sva si lahko. Lahko sva izbrala starinski parket, ki je bil najdražji v celi trgovini. Pravijo, a si moraš močno želeti, da se ti stvari uresničijo, nama so se pri izgradnji doma, imava kvalitetno opremljeno hišo, star parket, ki ga vsak občuduje, ko vstopi v hišo. …